

A történet 1943 körül kezdődik. Németország gőzerővel készül létrehozni a csodafegyvert, amit ők valamilyen rakétaként képzelnek el.
ennek "mellékterméke" lett az űrutazás.
Sokak biztosak benne, hogy az első ember az űrben, vagy legalábbis a magas légrétegekben nem szovjet volt, vagy amerikai, hanem német. 1945. február 14. Egy fülkével kiegészített (irányíthatóvá tett?) V2 rakéta felbocsátása előtt távirat érkezik a Führertől, aki köszönetet mond a fiatal pilótának azért, hogy a német nemzet érdekében kész akár feláldozni is magát történelmi küldetése folyamán.
Reggel 9 óra 7 perckor a "Neues Deutschland" a magasba emelkedik. A hajtómű azonban nem áll le a tervezett időben, hanem kerek 260 másodperccel tovább működik, és nagyjából 350 kilométeres sugarú, majdnem körpályára áll. Az űrhajó a természetes fékeződés következtében órák, napok esetleg hónapok múlva visszatért a Földre, és a légkör sűrűbb rétegeiben megsemmisült.
Amit az amerikaiak nem szereztek meg, az a szovjetekhez került 1945-ben Peenemündéből. Az ötvenes években végzett kísérletekről Szergej Anokin többször állította: "Repültem rakétával." 1960-ra az űrverseny felgyorsította a dolgokat. Bizonyíthatóan több űrhajós lelte halálát a kiforratlan technika és a sietség miatt. Alekszej Ledovszkij (1957), Szerentyij Siborin (1958), Andrej Mitkov (1959), Mirja Gromova (nő 1959), Iván Kacsur és Alexis Gracsov 1960 vagy 61) biztosan rakétában lelte halálát. De az első élve visszajutott ember sem Gagarin volt hanem legnagyobb valószínűséggel Iljusin, aki számítási hibák miatt Kínában landolt és a két ország fagyos viszonya és sérülései miatt titkolták el. De a legdurvább egy hangfelvétel, amit olasz rádiócsillagászok fogtak, egy kétségbeesett női űrhajós segélykiáltásai, aki a növekvő melegre panaszkodik, műszeradatokat olvas le és kérdezi, hogy akkor ő most becsapódik-e?
Tudnak még egy valószínű házaspárról Ludmila Tokováról és Nyikoláj vagy Anatolij Tokovról, akik irányíthatatlanná vált űrhajójukban valószínűleg a mélyűrbe vesztek.
adriai6 2013. szeptember 22. 19:36
10