Az 1908. évi nyári Olimpia, hivatalos nevén a IV. Nyári Olimpiai Játékok több sportot magába foglaló nemzetközi sportesemény volt, melyet 1908. április 27. és október 31. között rendeztek meg Londonban. A versenyeket remek létesítményekben önállóan rendezték, és rajtuk huszonkét ország kétezer-nyolc versenyzője vett részt.gratgrat

7 hozzászólás

• Aladeen 2013. szeptember 23. 18:55

1
    remek poszt, esetleg képaláírások? érdekességek?
  • barbarfiver #1 2013. szeptember 23. 18:58

2
    @Aladeen: nemsok leírásom van róla sajnos... "Az olimpiai sportágak száma az 1904. évi nyári olimpiai játékokhoz képest 18-ról 24-re nőtt, és itt vonultak fel első alkalommal a megnyitón nemzetenként a résztvevők. Ez volt az első újkori olimpia, melyen a résztvevő sportolók száma kétezer fölé emelkedett. Hivatalosan ekkor rendeztek nők számára is versenyeket az olimpiák történetében. Az olimpia első női győztese Gwendoline Eastlake-Smith lett, tenisz egyes versenyszámban." ennyi :)
  • barbarfiver #1 2013. szeptember 23. 18:59

3
    @Aladeen: amúgy köszi :) Te is nagyon jókat raksz fel mostanában! csak pislogok :D
  • kisokka 2013. szeptember 23. 19:16

4
    #6 Ezt a komát egyébként diszkvalifikálták külső segítség miatt, wiki:
    "Az 1908. évi londoni olimpián a versenytávot 42 kilométerre növelték, mert ennyi volt a távolság a a Windsor kastély és a White-City Stadion között. Ezt a távolságot még meg kellett növelni, mert a királyi család nehezményezte, hogy a futók nem a királyi díszpáholy előtt érnek célba, így a versenytáv 42 195 méter lett. A versenyen az olasz Dorando Pietri ért először a stadionba, de annyira kimerülten, hogy többször is összeesett és a cél előtt néhány tíz méterrel már nem tudott felkelni. Mivel közben egy amerikai futó is feltűnt a stadion bejáratánál, honfitársai lábra segítették az olasz versenyzőt és némi rendezői segédlettel valósággal átvonszolták a célon. Pietrit végül külső segítség igénybevétele miatt diszkvalifikálták és az egyesült államokbeli John Hayest nyilvánították bajnoknak."
    Meg fél "ésszel", de rémlik még valaki, hogy kizárták dopping miatt, a dopping meg valami rumos cucc volt. Vagy nem.

7
    @kisokka: maratoni futók, de előfordult rendszeresen a kerékpárosoknál is. amikor pl. ketten fordultak le a bicóról Touron vagy Giro-n(?) akkor döntöttek úgy hogy lesz dopping vizsgálat. akkor az amfetamin volt a "divat".