@BoOolha: egyszerre!!! egyserre villámlik és dörög, csak mivel mikor te látsz villámlást, a fény sokkal gyorsabb min a hang, ezért dörög neked utánna...........
@Lexyke: mint ahogy neked se, hogy nem a legmagasabb pontba csap
egyébként meg valóban elég elcseszett az a villámcsapás, és tényleg olyan fake szaga van. de előfordulhat, hogy valódi, csak kétlem.
@ForeszHC: Oda csap be, ahol a térben a legnagyobb a feszültség, mert ott üt át először. Ez általában ott van, ahol valamilyen kinyúló, csúcsos tárgy van.
@Lexyke: Általánosságban igaz, de messze nem törvényszerű. Az meg hogy általában a kinyúló, csúcsos tárgyban lenne a legnagyobb feszültség nyilván badarság. Olyan helyre csap ami jó vezető képességű, vagy nagy feszültségű tárgy, vagy valami. Messze nem fontos ezeknek a legmagasabbaknak lennie. A talajba is belecsap a villám hiába van mellette egy 10 méteres fa. Persze a magasabb dolgokba sűrűbben csap, de minden esély megvan rá, hogy a magas tárgyak melletti alacsonyabba csap. Nem véletlenül nem lehet a villámok ellen érdemben védekezni.
gyerekek....google is your friend...
A villám keletkezése a felhők vízcseppjeinek, jégkristályainak súrlódására, széttöredezésére vezethető vissza. A tulajdonképpeni villámot elővillám vezeti be, amely több lépésben ionizálja a levegőt, és így egyre nagyobb szakaszát vezetővé teszi. Eközben a földfelületről (vagy az ellentétes előjelű elektromossággal feltöltött felhő felől), főként a kiemelkedő részekből megindul az ellentétes előjelű elektromosság áramlása a felhő felé. Ugyanazon az ionizált légcsatornán több villám is áthaladhat. A kisülésben szállított töltésmennyiség mindössze 1-2 C, de az igen rövid kisülési időtartam miatt 30-40 000 amperes áramerősség lép fel. A villám sebessége igen nagy, 180 km/s.
már láttam olyat ,hogy becsap a villám egy villámhúrtóba kb 6 centi átmerőjű kábel volt ami levezette a földbe a villámot és az vörösen izott az eset után szóval sajnos FÉK
Lexyke #9 2011. július 20. 14:06
100