Nem mágnesesség. Ennek a hőenergiához van köze. Folyékony nitrogén (Kb. -200°C) és a szobahőmérséklet közötti nagy különbség az alapja. Én sem nagyon tudom a lényegét, de szerintem hőenergiából lesz mozgási energia. Az anyag nem vész el, csak átalakul
Van egy olyan videó is, ahol belelőnek pisztollyal a jégtáblába és a golyó elkezd pörögni a saját maga által kivájt lyukban.
"Van egy olyan videó is, ahol belelőnek pisztollyal a jégtáblába és a golyó elkezd pörögni a saját maga által kivájt lyukban"
jaja, az is komoly pörgés
Tényleg nem mágnesesség. A párolgó nitrogén egy légpárnát hoz létre a labda és az ahhoz képest sokkal melegebb asztal között és ez fenttartja a labdát.
Ez olyan mint amikor a forró sütőlapra rácseppent az ember egy csepp vizet. Az is szaldgál össze-vissza mert ahogy párolog a víz egy gőzréteg alakul ki a csepp és a sütőlap között.
@JolyJoker: Nem csak a légpárna a lényeg a videón, hanem az, hogy felgyorsulva pörögni kezd!
Jelen esetben ping pong labdát fagyasztanak le folyékony nitrogénben. A labdán lyukak vannak, és a benne lévő levegő, amikor kitágulva kiáramlik, forgatja meg!
kismonster 2010. november 19. 10:42
10