amugy igen tényleg utánanéztem de nem a kedvedért csak hogy bebizonyitsam nincs igazad :_)
Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja a közlés módja által hordozott jelentéstartalom. Az irónia eszköze lehet a szokásostól eltérő kontextus, kiejtés vagy más akár nem verbális gesztus is.
Az irónia szó ógörög eredetű, a „színlelt szerénykedés, tettetés, kertelés, tudatlanságot színlelő kérdezgetés” jelentésű εἰρωνεία [eiróneia] az εἴρων [eirón] „tudatlanságot színlelve kérdező személy, színlelő” szóból képzett elvont főnév. Ez az eljárás Szókratész egyik kedvelt retorikai eszköze volt.
Az ironikus jelentés nem feltétlenül magától értetődő, néha tragikus, néha humoros jelentést ad az eredeti közlésnek. Richard Rorty amerikai filozófus szerint az ironikus gondolkodás használata segít megőrizni a képességünket a szabadságra, a megújulásra.
A nevetségesség forrása az irónia. A látszólagos magasztalás mögött megítélés, elmarasztalás bújik meg, melyet a szövegkörnyezet leplez le.
amugy nem ajátékkal van bajom csak azokkal akik belemagyarázzák, hogy ilyen élethü olyan életszerü mennyire tökéletes ... nem ! a játék mint játék játszhato jo idötöltést nyujto szorakozás. ötletes fordulatos feladatokkal. én is végig játszottam mert kiváncsi voltam . de mégeszer hangsujozom nem élethü.
@bulo008: de bazzeg én pont ezt demonstráltam, azért írtam, hogy életszerű, mert pont, hogy közel sem az, a szöveg környezet itt a videóra irányul, mivel ennél nem lehet egyértelműbb, hogy egy élethű játékban olyan trükköt hajtasz végre, ami mint fizikailag, mint bármilyen szemszögből lehetetlen értöd má? m
egy olyan játék, ami azért tényleg életszerű, de mégis "csak egy játék", amiben rengeteg olyan aspektus van, ami lehetetlen, ezért írtam ironikusan és pont erre utalva, hogy ez de ez már lehetne majdnem szarkazmus is, attól függ hogy adod elő szerintem
kisokka 2015. június 12. 16:48
14