A jövőben pont az jelenti a legnagyobb veszélyt hogy mennyire élünk az elektronikus világban.Egy véletlenül kiszabaduló szuper vírus, aztán a föld lakossága [email protected]ány a kőkor.Egyelőre maradok annál, hogy a szekrényemen tartom egy [email protected]án zárható dobozkában a pénzem Most aztán jól lebuktattam a vagyonom
Lehet én vagyok túlontúl óvatos, de inkább ez mint a semmi.
@stojo: Hidd el, nekem is ilyen kérdéseim voltak. Semmiből pénz, és egyáltalán mi a fenét kell számolni?
Az én gyanúm, hogy a közös számítási erőforrást, inkább valami globális kód feltörésére fogják használni, amit mint egyéni bányászok senki sem fog megtudni mi az? Ráadásul virtuális pénzért teszik, és üzemeltetik drága gépeiket.
Egyszer kiszámoltam, hogy ha építek egy gépet, és napi 24 órában számolgatja a nem tudom mit, levonom az áramot, és a gép amortizációs értékét, talán havi 4-5 ezer Ft jön össze. Tehát nem tudom megéri -e?
@ArkaChopa: nem fogom fel hogy ha ez a dolog ember ember kozotti penzcsererol szol akkor mit banyasznak ezek a bitcoin minerek? ha en felteszek 100 huf ot es az er mondjuk 50 egysegnyi bitcoint amit en elkoltok onlimne vasarlassal amit (aminek megint nem latom ertelmet mert elfogadjak a penzt is) akkor a tobbi ember akik a banyaszassal foglalkoznak mit nyernek es hogyan?
@eight: nah koszi a linket mostmar atlathato hogy mi is ez...bar igy meg nagyobb sagnak tartom...fizetunk valamiert aminek nincs is megadott erteke...ez kb olyan mintha aztmoindanam hogy holnap felvagok egy a 4 es papirt 10 darabra majd mindenfele ellenszolgaltatas nemeben en elcserelem veled az egyik ilyen fecnit egy tollra...neked lesz egy papirfecnid nekem lesz egy tollam kiosztok tiz papirpfecnit lesz 10 tollam 10 embernel pedig lesz tiz papirdarab...te megprobalod megszerezni a masik 9 et mondvan ha egy papirfecniert egy tollat adtam akkor ha van tiz fecnim kaphatok akar 13 14 tollat is a menet kozbeni "arfolyam" valtozas miatt...hatalmas sag mert nincs megadott ertek...nincsenek allandok...en holnaop eladom a kocsimat es cserebe bitcoinban kapom meg az osszeget semmi garancia nincs ra hogy en holnap jobb aron eltudom adni ezt a szart...
@stojo: Ez az egész barOmság a hiten alapszik, hogy hiszel benne, hogy ér valamit. Valakik a hite erejét pénzzé formázzák! Virtuális pénzzé, ha már a hit is virtuális!
Buták vagytok.
Nem hitröl szól.
A digitiális pénzek értéke, vagyis tulajdonképpen bármi értéke, abból van, hogy mennyire nehéz reprodukálni.
Az arany értékes, mert kevés van belöle, és nehezebb bányászni.
De ha veszel bányagépeket akkor könnyebb.
Erröl szól a bitcoin is.
Minél több eröforrást szánsz rá, annál többet tudsz termelni.
Természetesen ha sokan bányásszák, akkor le megy az ára. (bitcoinnál nehezebb bányászni)
Jól kitalált dolog.
Csináltam én is egy darabig.
Bitcoinnal kezdtem, lite és dogecoinnal zártam.
Kb 700 000 forint hardware befektetéssel, amit a végén 300 000-ért tudtam eladni.
Havi ~100 000 forint volt a villanyszámlám.
Az utolsó hónapban 0-ra jött ki a bevétel/kiadás, de volt elötte amikor havi 500 000 forintott váltottam be.
Egy kicsit megkésve kezdtem, de még jókor szálltam ki.
Ha a termelt pénzt visszaforgattam volna, akkor még most is szépen kereshetnék vele.
Sajnos nem tettem.
@jocika:, ezzel mindent elárultál magadról, te Piramis játékok hőse
Termelés? Ugyan milyen kézzelfogható dolgot termelnek? Mert a zsebemben én nem találtam semmi ilyesmit. Ráadásul a végén írtad a lényeget:0 ra jöttél ki, és szerencsés voltál!
@ArkaChopa: Az utolsó hónapban jöttem nullára. Azért hagytam abba.
De elötte nyertem vele több mint egy éven keresztül.
De mint írtam nem forgattam vissza a pénzt.
úgy jártam mint az egyszerü iparos, elavultak a termelöeszközeim.
Ha lenne idöm, most is csinálnám.
A gond, hogy nem tudod mi a pilota játék és a digitális coin közti különbség.
@jocika: Látom ultra okos vagy! Csak azzal nem vagy tisztába, hogy mi az a termék. Előbb az aranyra hivatkoztál, de még azt sem a mennyisége határozza meg, hogy mennyit ér (közgazdaságtanra jártál???). Az arany árfolyama mindig ingadozik, és nem a mennyiség alapján. A gyémántra meg még jobban igaz ez, hisz abból aztán végképp el vagyunk látva, és még gyártani is lehet, ennek ellenére az ára nem a mennyiségétől függ. Hidd el () ez a hit-től függ. A tőzsdei hittől, vagy a tőzsdézők hitétől.
A Bitcoin meg nem termel semmit, csak számol, és korábban leírtam, hogy mi a véleményem, mit is számoltatnak több millió majOmmal!
Ez egy jól kitalált piramis játék, amiben arra veszik rá az embereket (talán a gyártók - ugyanis az AMD kártyákra van kihegyezve), hogy minél drágább cuccokat vegyenek. Pörgetik az amúgy lassuló üzletet.
Az egész egy nagy álomvilág, az hogy pár helyen beválthatod, az is csak része a piramis biznisznek!
@ArkaChopa: Megint butaságot írsz.
Rég nem éri meg AMD kártyával bányászni. FPGA/ASIC vonal már régen legyözte.
De nem érted. Te ha dolgozol egy cégnél, jó eséllyel olyan terméket állítasz elö, amire neked nincs szükséged. De másnak igen. Akár befektetési céllal.
Az meg, hogy mit számolnak szerinted az ság.
Nyílt forrású az egész cucc.
FPGA litecoin algot én magamnak csináltam.
@jocika: A termék fogalmával nem vagy tisztában. Mit számolnak? Terméket? Felmutatható? Nem igazán. Egy virtuális dolog, amiben hisznek, hogy ér valamit.
Az arany az produktum, ha kitermelik, a virtuális adat , amit semmi értelmes dologra nem lehet felhasználni az marhaság. De írd le, hogy szerinted mit számolnak ki? Az egész olyan mint a lottó, a vége felé már elég egy kereső algoritmust írni, melyik BTC nincs meg, ott már nem kell számolni, csak keresni. Ez sem furcsa igaz? Az egész egy átverés, de a hitről beszéltem, és lám egy igazi BITCOIN hívő vagy. Mondtam, hogy a hiten múlik minden!
@ArkaChopa: Van itt nálam több 20000 forintos. Egynek a területe, 10990mm2. vagyis kereken 5 darabot tudok rárakni egy A4 papírra.
Vastagságuk is kb egyforma. Vagyis ugyanannyi "termék" van benne.
Erösen hiszem, hogy az 5 darab 20 000 forintos bankjegy többet ér mint egy darab fénymásoló papír.
De pl., megvettem és letöltöttem most egy programot, Ugyanazok a bitek jönnek mint amikor a te hülyeségeidet olvasom, mégis hiszem, hogy hasznosabb.
Ezt a kersö algot meg nem értem, gondolom fogalmad sincs a coinok matematikai alapjáról.
Nem vagyok bitcoin hivö. Csináltam, kerestem vele (egy autó árát kb)
Most mást csinálok.
@jocika: Te nem érted! Amikor már fogyatkozóban lesz a BITCOIN (ez is miért van? -. az arany és a gyémánt is emberi mértékkel kifogyhatatlan), akkor már elég lesz csak keresni a hiányzókat, nem kell majd számolni!
De most már hagyjuk ezt a meddő vitát. Meggyőződéses BITCOINista vagy, remélem a SITETALK tagja is vagy!
@jocika: Fejezzük tényleg be, mert te még annyit se tudsz róla, mint én!
A BITCOIN minél többet számolnak annál kevesebb marad fent és annál nehezebb számolni. Véges darabszámú!!!! Direkt így találták ki, mert így egyre értékesebb lesz a hitük szerint. De a végén, már csak keresni kell és nem számolni, az utolsó daraboknál! Mert az egyszerűbb! Én a témához többet nem szólok hozzá! Befejeztem!
ArkaChopa 2014. szeptember 11. 07:10
12