Ez az ember Eratoszthenész volt. (Kr. e. 276-tól Kr. e. 195-ig élt.)
Egy kis tudomány mára.
Egy elméleti cikk a számítástudomány alappillérének bemutatásáról. Egy másik posztom alá MJoe írta, hogy egy fájl tetszőleges módosításával szinte bármilyen programot elkészíthetünk. Csak szinte, vagy tényleg bármilyen program készíthető? Mik a számítógépek határai?
A Jetson család jutt eszembe róla. Érekes koncepció
Nézzd magyar feliratal
Kíváncsi tudósok történetei.
Egy kicsit hosszú :D de szerintem érdemes meg nézzni, egy részletet láttam belőe régeben
Vasárnap délutáni matiné
Tudományos magyarázat felirattal.
Káromkodás: van Álló videó: van Egy hangfal és hangszóró javító szakember mindennapjai.
A föld amikor megszületett a gravitáció játéka folyamán több dimenzió is létrejött benne, nemcsak az amit mi emberek érzékelünk. Ezek üreges-réteggé változtatták a föld belsejét.
Végre ezt is megértük!
A gravitáció mindenki által ismert örök érvényű törvény viszont vannak furcsaságai.
A Csillagok között (eredeti cím: Interstellar) egy 2014-es tudományos-fantasztikus kalandfilm, amely felvonultatja a 21. századi elméleti fizika elképzeléseit a világűrről, a tér és idő viszonyáról, valamint felvázolja a zsákutcába jutott emberiség lehetséges fejlődési útját, jövőjét. A filmet anamorfikus 35 mm-es és IMAX 70 mm-es filmre fényképezték, zenéjét a sokoldalú Hans Zimmer készítette, rendezője a Batman-trilógiával híressé vált Christopher Nolan. A film készítéséhez nagy segítséget jelentett Kip Thorne elméleti fizikus, aki tanácsokkal látta el a rendezőt és a stábot.
A Centauri csillagok, egy hármas rendszer, amely a legközelebbi csillagok a Naphoz!