Svédországban az esküvő napján a menyasszony édesanyja egy aranyérmét tesz a lánya jobb cipőjébe, az édesapa pedig egy ezüstérmét a bal cipőjébe, hogy ne legyenek anyagi gondjai az ifjú párnak közös életük során. Az esküvő Afrikában nagy ünnepnek számít. Egy pár csepp alkoholt kiöntenek a földre, hogy még az ősök is jól érezzék magukat. Amint egy angol pár belép az esküvői ceremónia helyszínére vagy elhagyja azt, megszólalnak a harangok, hogy elijesszenek minden rejtőzködő, gonosz lelket. A menyasszony követi a régi szokást, mely szerint a nagy napon viselnie kell valami régit, valami újat, valami kölcsön kapottat és valami kéket, de hogy még biztosabb legyen a sikeres házasság, a cipőjébe egy hatpennys érmét is tesz.
Katrina parádéja a halottak napja mexikóban amit november 1. én és 2-án ünnepelnek egy jelmezes karneválon.
Indonéziában nagy hagyománya van a kutya vs vaddisznó viadalnak. Az emberek fogadásokat kötnek harcikutyákra vagy a vaddisznóra. Az állatvédő aktivisták hiába próbálkoztak eddig, még mindig zajlanak ezek a kegyetlen játékok. A sérült vagy vesztes jószág a hentesnél szokott kikötni.
A Dalitok vagy "érinthetetlenek" az indiai kasztrendszerben a legalacsonyabb helyet foglalják el. Az országban mintegy 170 millió dalit ember él, ami a teljes népesség mintegy 17% -a. Szóval ők a 170 millós kisebbség :) Nehéz és piszkos munkát kapnak, ez az érinthetetlenek sorsa. A képzettség hiánya gyenge jövedelmet hoz számukra. A dalitokat gyakran zaklatás, erőszak, és a kegyetlenség áldozatává vállnak. Szerintem fogadjuk be a Dalitokat ezzel a népesség hiány megoldva. Hiszen csak egy kirekesztett kisebbség. Amúgy a témát komolyra fordítva elég szomorú, hogy Indiában ez előfordulhat, ők is csak olyan emberek mint pl: a románok. A sérelmükre elkövetett zaklatások, támadások, hátrányos megkülönböztetés és más bűncselekmények megakadályozására az indiai kormányzat törvénybe foglalta az atrocitások megelőzését: A Prevention of Atrocity (POA) act paktumot 1995. március 31-én. Ami még érdekes, hogy a börtönlakók körében aránytalanul sok a dalit. Míg a dalit kasztok és törzsek az indiai népesség 17 %-át alkotják
Mari – illetve külső elnevezésük szerint cseremisz – nyelvrokonaink az északi szélesség 45° és 60°, valamint a keleti hosszúság 56° és 58° által határolt területen élnek néhány részint összefüggő tömbben. Saját autonóm területük, a Volga középső folyásánál elterülő Mari Köztársaság 1991 óta önmagát alkotmányában szuverénnek nevező állam Oroszországon belül. A szuverenitás hangoztatása a szovjet korszak utáni időkben a nemzeti nyelv és kulturális sajátosságok megőrzésének igényét jelzi. A 2002-es népszámlálás adatai szerint Oroszországban 605 ezer mari nemzetiségű ember él. A Mari Köztársaság az otthona e népesség mintegy felének. A szomszédos Nyizsnyij-Novgorodi Területen 9 ezer, a Kirovi Területen kb. 50 ezer ember mari nemzetiségű ember él. A felsoroltakon kívül jelentős mari népesség található még Baskíriában (100 ezer fő), a Tatár Köztársaságban (20 ezer fő), Udmurtiában (10 ezer fő) és a Jekatyerinburgi Területen (25 ezer fő). Az Oroszország egyéb területein elszórtan élő marik létszáma mintegy 100 ezer
Párizs és London 2006 óta minden évben megrendezi a zombi fesztivált. Ezt a szokást még 50 város vette át Franciaországban és Angliában.
Amennyi ország annyi szokás, de érdekes feldolgozást láthatunk Ázsiából. Szóval forrázás helyett ők a megnyúzás technikáját használják, ezzel a ropogós bőrt félretéve. A feldolgozás már akkor kezdődik mikor a tollak még a csirkén vannak.
Minden évben megrendezik a La Diablada ünnepét az Argentínok. Az ország lakosságának nagy része részt vesz ezen a fesztiválon. Története az Andok civilizációinak távoli korszakából származik. Ennek a tevékenységnek a lényege a természet egységessége, az ember és a pachamama (a föld istennője és a termékenység). Minden látogató viseli az ördög öltözetét, és részt vesz a karneválon és megpróbálnak megszabadulni az év során felhalmozódott negativitástól.
Miután a videó elterjedt az interneten, a japánok felháborodtak, hogy senki nem reagállt az idióta vénemberre.
A sörfesztivál Szeptember 16 - Október 3.-ig tart Münchenben.
A japánok általában különleges kapcsolatban állnak az alkohollal, például az üzletemberek szinte kénytelenek inni az ügyfelekkel, így gyakran Japánban találkozhatnak egy alvó emberrel a járdán öltönyben. Ebben és más esetekben a japánok esetében ez normális, és ennek legjobb bizonyítéka Lee Chapman fotográfus "The Drinkers" és "The Drunk" projektje. A projektjeiben a fényképész azt mutatja, hogy a részegség a japán mindennapi életének része.
Legtöbbször elég, ha az ember apró étkezési szokásain változtat.
Ez kb 12.000 kép a 300 poszt alatt, jópárszor ismételt képekkel.
Amit érdemes tudni az országról: Az országban 2007 óta tilos nyilvánosan ünnepelni a születésnapokat, 2013 óta az újévi mulatságok sem engedélyezettek. 2015 óta tilos megünnepelni a karácsonyt az iskolákban. Az ország lakosságának 85%-a szunnita muszlim, 5%-a síita muszlim, 10% egyéb vallású. Szóval ennyi mindent elárúl a 8,6 milló lakosú és Magyarországnál 1,5 szer nagyobb országról. Szankciók tőlük: amiket nekünk is be kéne vezetnünk a muszlimok ellen. Nincs szőnyeg meg ramadán Európában! Minden év Karácsonyán kötelesek az Európai ország lakói zsíros kenyeret enni töpörtyűvel. Szóval ennyit a kölcsönös tiszteletről. Mi betartjuk és ők is. Ha nem tetszik akkor kocc haza muszlimok.