A 60-70-es években a nukleáris energia felhasználását ész nélkül éltették!
A Csernobiltól 15 kilométerre délnyugatra található járműtemetőt a Lenin atomerőmű robbanása után jelölték ki, 1987-ben. A telepre azok a járművek kerültek, amik részt vettek az evakuálásban és a sugármentesítésben. Vannak itt teherautók, autóbuszok, páncélozott harcjárművek, tankok, tűzoltók, számos tehergépjármű és a Szovjetunióban gyártott Mi-6-os szállítóhelikopterből is került ide jó néhány példány. De nemrég kiürült ez a járműtemető, az összes tank, harcjármű, teherautó és még a helikopterek is eltűntek.
Az óriáskereket Lengyelek hozták működésbe több mint 30 év állás után. Néhány magyarázat: - A kereket áram nélkül, vagy mechanikusan működtetették. A kísérlet megkezdésekor semmiféle mechanizmus vagy annak része nem sérült meg, és a felvételek befejezésekor mindent visszaállítottak eredeti állapotába.
Bendarzsevszkij Anton és Maczelka Márk filmje bemutatja az atomerőmű körüli Zónát, a Zónában dolgozó embereket és a kihalt Pripjaty várost helyettesítő új települést, Szlavuticsot napjainkban. Kik és miért áldozták az életüket a reaktorban az elmúlt években, és hogyan folytatódott az atomerőmű működtetése és az ott dolgozók élete a katasztrófa után. Milyen állapotban van a balesetet szenvedett reaktor védőburok-ja, a "szarkofág" és mit rejt a szarkofág belseje. Gyártás éve: 2012
Ma hajnali 1:24-kor volt a történelem legnagyobb atomerőműbalesetének 30. évfordulója.
2011 március 11-én, helyi idő szerint 14 óra 46 perckor (közép-európai idő szerint 6 óra 46) perckor bekövetkezett tóhokui földrengés és az azt követő cunami romboló hatásai súlyos nukleáris üzemzavarok és balesetek sorozatát indították el
Egy elhagyatott lakásban töltötték a 3 napot, a sugárzás mindenhol változó volt
A 2011. március 11-i földrengés miatt az atomerőműben működő három reaktor automatikusan leállt
Az atomkor hajnalán, sokan tulajdonítottak gyógyhatást a radioaktivitásnak!
A Londonban most épülő toronyház váratlan problémát okoz a jelenlétével!
Jean azt vette a fejébe, hogy a lehető legjobban megpróbálja érzékeltetni, vizualizálni a rádióhullámokat.Ha kinézünk az ablakon, akkor nem látjuk őket, pedig körülvesznek minket és a testünket is folyamatosan bombázzák.