A képeket különböző fotósok készítették 2017 augusztus és szeptember között. Egy diktatúra ahol láthatunk mosolygós és szomorú embereket. Egy fotósorozat ami a mindennapokat mutatja be.
David Guttenfelder több mint 40 utazást tett Észak-Koreába 2000 és 2016 között. az Associated Press, a National Geographic és a New York Times fotósaként. 2016-ban a Világkupa: a Kim kultusza" című projekt a harmadik helyre került a World Press Photo 2016 -os hosszú távú projektek kategóriájában. Ebben az összeállításban Guttenfelder fotói láthatóak.
Korea a második világháború végén felszabadult a japán megszállás alól. Az ENSZ határozata alapján Koreát a 38. északi szélességi fok mentén kettéosztották egy szovjet és egy amerikai megszállási zónára. (Hiba volt) 1945 augusztusában szovjet fennhatóságú ideiglenes kormányzatot hoztak létre Phenjanban, amely a szovjetbarát Koreai Népi Demokratikus Köztársaság 1948 Szeptember 10. megalapításáig állt fenn. Észak-Korea vezetője Kim Ir Szen lett. A kettészakadt ország fő célja az újraegyesítés volt. Dél-Korea jelentős amerikai segítséget kapott, a félszigetre amerikai harci alakulatok érkeztek az ingatag dél-koreai kormány megsegítésére. Észak-Korea reménye, hogy egy délen lezajló kommunista hatalomátvétel után egyesül az ország, szertefoszlott. Az északi kormány 1949-ben kezdett fontolóra venni egy esetleges erőszakos egyesítést, de a Szovjetunió támogatását nem tudták megszerezni.
A képeket több fotós készítette 2017 július és augusztus között. A képek lényege, hogy megmutassák Észak-Koreában is élnek normális életet az emberek. Vannak szegényebb és gazdagabb emberek. Talán ez egy figyelemfelkeltés arra, hogy egy atomháború esetén milliók halhatnak meg ebben az országban. Tény, hogy a vezetőjük kicsit bolond, de Amerika sem egy jószándékú ország.
Jó munkát és napot mindenkinek !
Azért bevillannak a kínai nevesincs autók.
A képek 1981-ben készültek a Szovjetunióban.
Ezeket a termékeket 1987-ben gyártották.
A selyemgyárat Kim Jong Un anyukájáról nevezték el és Kim Jong Suk néven fut ez a családi érdekeltség. A gyárban 1600 dolgozó van, többnyire nők. A gyárhoz tartozik egy óvoda is ahol a dolgozók gyerekei vannak.
Kihullik a töke szőre tőle
Az egyik kedvenc az öregtől. :)
A képek május 1 és május 7 között készültek
Na a lényeg, hogy jól élenek ott az emberek! Nem kell panaszkodni, mert az csak nyugati propaganda!
A plakátok 1930-1935 között készültek
Az Ikarus befigyel ott is
A bunker 280 méter mélyen volt
Kis-Moszkva 2
Egy kép ami többet jelent egy szónál.
link ide vagy oda,csak erősiti bennem a feltöltési vágyat
Ami az igazság: nagy imre kommunista volt,bent volt a pártba.de 56 ban mikor kicsuszott az irányitás a kezük alól,áttált a forradalmárok mellé.