A felrobbant blokk mellé épült 1MW-os erőmű. Tervek szerint 100 MW a végcél.
Az acélüzem erőműje.
2009 augusztus 18.-án elszabadult a pokol.
A legnagyobb gát a világon a Jinping-1 ami Kínában található. Magassága 305 méter. A gátban földalatti erőmű található. Beruházási költségek 9,9 milliárd dollár.
Bendarzsevszkij Anton és Maczelka Márk filmje bemutatja az atomerőmű körüli Zónát, a Zónában dolgozó embereket és a kihalt Pripjaty várost helyettesítő új települést, Szlavuticsot napjainkban. Kik és miért áldozták az életüket a reaktorban az elmúlt években, és hogyan folytatódott az atomerőmű működtetése és az ott dolgozók élete a katasztrófa után. Milyen állapotban van a balesetet szenvedett reaktor védőburok-ja, a "szarkofág" és mit rejt a szarkofág belseje. Gyártás éve: 2012
1989-ben James Cameron még igazi díszletekkel forgatott.
A szarkofág belsejéről készült részletes makett.
A '70-es '80-as években szovjet mérnökök egy olyan szerkezet tervezésébe kezdtek, amellyel lehetővé vált volna a távoli szibériai ipari munkák elektromossággal történő hatékony ellátása. Ezt úgy akarták megvalósítani, hogy egy lánctalpas, vagy gumikerekes felépítményre egy kisméretű atomreaktort terveztek. Így a jármű egy olcsó, mozgó atomerőműként funkcionált volna. A jármű fejlesztését a csernobili atomkatasztrófa után felfüggesztették.
A strand elsősorban az erőműben dolgozó munkások és családjaik kényelmét szolgálta. Az erőmű a 2001-es bezárását követően már nem tudta fűteni a medence vizét, így ez is közrejátszott a terület bezárásában.
No comment.
Pripyat az a város, ahol a Csernobili erőműben dolgozó emberek családjai éltek. A robbanás után evakuálták őket, ám használati tárgyaik nagy része máig érintetlenül hever elhagyott lakásaikban. A városban jelen pillanatban is erős sugárzás mérhető.
Több ezer ember halt meg a kitelepítettek közül különféle daganatos betegségekben.
Nem kis darab, nálunk meg nem nagyon akar elterjedni....