A nagy megbékélésre jegyében meghívtak egy Dél-koreai pop csapatot. Az északiak arcáról le lehet olvasni mindent... ez már a 4. pop világháború!
Az ősellenséget még megtapsolni is halálos bűn....
Propaganda film, hogy milyen jó is ott! Töménytelen mennyiségű WC papír és gumicsizma Kánaán!
Másik oldalon találtam, ezért nagyon lopott, de annyira képtelenség, hogy itt a helye.
Egy Észak-Koreai katona Szeptember 13.-án egy dzsippel akart átjutni a demilitarizált övezeten.
A kettészakított ország különböző utakat járt be a fejlődésben, de mindenki döntse el a képek alapján mekkora is lett a különbség?
Eric Lafforgue fotós 6x látogatta meg a szigorúan őrzött határszakaszt.
A képeket különböző fotósok készítették 2017 augusztus és szeptember között. Egy diktatúra ahol láthatunk mosolygós és szomorú embereket. Egy fotósorozat ami a mindennapokat mutatja be.
David Guttenfelder több mint 40 utazást tett Észak-Koreába 2000 és 2016 között. az Associated Press, a National Geographic és a New York Times fotósaként. 2016-ban a Világkupa: a Kim kultusza" című projekt a harmadik helyre került a World Press Photo 2016 -os hosszú távú projektek kategóriájában. Ebben az összeállításban Guttenfelder fotói láthatóak.
Mit kell tegyél, ha Észak-Koreai lakos vagy, és el akarod hagyni örökre az országot?
Korea a második világháború végén felszabadult a japán megszállás alól. Az ENSZ határozata alapján Koreát a 38. északi szélességi fok mentén kettéosztották egy szovjet és egy amerikai megszállási zónára. (Hiba volt) 1945 augusztusában szovjet fennhatóságú ideiglenes kormányzatot hoztak létre Phenjanban, amely a szovjetbarát Koreai Népi Demokratikus Köztársaság 1948 Szeptember 10. megalapításáig állt fenn. Észak-Korea vezetője Kim Ir Szen lett. A kettészakadt ország fő célja az újraegyesítés volt. Dél-Korea jelentős amerikai segítséget kapott, a félszigetre amerikai harci alakulatok érkeztek az ingatag dél-koreai kormány megsegítésére. Észak-Korea reménye, hogy egy délen lezajló kommunista hatalomátvétel után egyesül az ország, szertefoszlott. Az északi kormány 1949-ben kezdett fontolóra venni egy esetleges erőszakos egyesítést, de a Szovjetunió támogatását nem tudták megszerezni.
A képeket több fotós készítette 2017 július és augusztus között. A képek lényege, hogy megmutassák Észak-Koreában is élnek normális életet az emberek. Vannak szegényebb és gazdagabb emberek. Talán ez egy figyelemfelkeltés arra, hogy egy atomháború esetén milliók halhatnak meg ebben az országban. Tény, hogy a vezetőjük kicsit bolond, de Amerika sem egy jószándékú ország.
Az Ebay-on 2 dollárért vették, Kínán keresztül jött.
A képek 2017 Júniusában készültek.
Azért bevillannak a kínai nevesincs autók.
A selyemgyárat Kim Jong Un anyukájáról nevezték el és Kim Jong Suk néven fut ez a családi érdekeltség. A gyárban 1600 dolgozó van, többnyire nők. A gyárhoz tartozik egy óvoda is ahol a dolgozók gyerekei vannak.
Sam Chui kiruccant Észak Koreába.
2016. augusztus 12-én rendezték meg Phenjanban az első sörfesztivált. 800 látogató volt az első nap.
Egy elképzelt valóság, ahol minden !
A képek május 1 és május 7 között készültek
Csak demó verzióra futotta, és még Kim Dzsongunnak is tetszett!
Az Észak-Koreaiak tovább integetnek az ujjukkal, most Szöult fenyegetik egy rendkívüli CGI animációval!
Az Észak-Koreaiak úgy gondolták, most jól megmondják és mérgesen integetnek az ujjukkal.
1950 június 25. Észak-koreai csapatok támadást indítanak Dél-Korea ellen. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa az ellenségeskedések beszüntetésére szólítja fel a feleket.
Ünnepeljétek csak ezt a korrupt csalót
Na a lényeg, hogy jól élenek ott az emberek! Nem kell panaszkodni, mert az csak nyugati propaganda!